Forfatter: George Lucas
Dato: 11.12.09 16:53
Et par spørsmål til Trondheim kino:
1) Vil Nova 1 være THX-sertifisert til AVATAR-forestillingen kl. 1730 på fredag (18/12) i Nova 1? (kjører dere THX-logoen før filmen?). Hvis ikke: Er Prinsen 6 fremdeles THX-sertifisert?
2) Hvilket lydformat vil dere bruke på Nova 1 kontra Prinsen 6? DTS i begge salene?
Jeg vet at Nova 1 var THX-sertifisert, men jeg har ved flere ganger det siste året opplevd at lyden og bildet er langt under THX-standarden (det er vel også grunnen til at det ikke ble vist THX-trailere: Antar at salen må være THX-godkjent for å kunne gjøre dette).
Har Trondheim Kino fremdeles et fortløpende THX-sertifiseringsprogram? Når jeg går på kino for å se film ønsker jeg at de tekniske forholdene er optimale (bør i det minste være bedre enn hjemmekinoen min). Å se AVATAR i en ikke-sertifisert sal virker nesten bortkastet for meg. |
|