Modig og hjertevarm film fra den iranske mesterregissøren Jafar Panahi
Filmvisningstidene er ikke tilgjengelige ennå
Showtimes for the upcoming weekend until the following Thursday are usually
published Wednesday morning, occasionally earlier. Some premieres or special shows are published
further in advance.
To parallelle kjærlighetshistorier, den ene i storbyen og den andre i en liten landsby. I hver av historiene møter parene på en rekke utfordringer knyttet til maktmisbruk, tradisjoner og overtro fra det iranske samfunnet. Regissør Jafar Panahi står selv i sentrum av begge fortellingene, som regissør og observatør.
Panahi briljerer nok en gang med å lage en leken, humanistisk og samfunnskritisk film i en nærmest umulig situasjon, da han har hatt pålagt yrkesforbud som regissør fra iranske myndigheter siden 2010. Panahi har inntil nylig sittet i det beryktede Evin-fengselet i Teheran. Han er nå løslatt mot kausjon.
Ingen bjørner vant hovedprisen Sølvspeilet under fjorårets Film fra Sør og Juryens spesialpris under filmfestivalen i Venezia.